Fundacja Wega zachęca do nauk ścisłych i małych i dużych, chłopaków i dziewczyny. A ponieważ historia nauki to historia zarówno mężczyzn, jak i kobiet, przybliżamy sylwetki i panów, i pań, którzy dla nauki się zasłużyli. Czynimy to poprzez pisane przez nas książki, wystawy interaktywne, zajęcia pozalekcyjne. Zaczęliśmy od książki o 26 wybitnych astronomach i astronomkach, potem były Rodzinne Roz(g)rywki Matematyczne w Jabłonnie, wystawa interaktywna "Niech żyje światło!", stoisko poświęcone astronomii w strefie edukacyjnej podczas Święta Łazienkowskiej, rodzinny piknik naukowy w Poczytalni w Legionowie oraz dwa pikniki naukowe w Skierdach. Nie spoczywamy na laurach i planujemy kolejne wydarzenia, bo przecież nauka jest piękna! 

Pomysł na stałe, porządnie wyposażone miejsce na spotkania z nauką zrodził się jakiś rok temu. Oczywiście trzeba było znaleźć miejsce i parę groszy - no i udało się! Dzięki współpracy z urzędem Gminy Jabłonna i Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie możemy zaprosić do naszego mini-laboratorium w filii GCKiS w Skierdach! Wyposażenie sfinansowaliśmy ze środków własnych Fundacji Wega, darowizny przekazanej na ten cel przez Pana Zbigniewa Cylnego z firmy SCM Poland oraz z mikrodotacji projektu „Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społeczną” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS oraz SOKIAL Krzesk." 

 

Projekt dofinansowany ze środków projektu

Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społecznąrealizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS oraz SOKIAL Krzesk

Masz pytania, zadzwoń: 502 263 929 lub napisz: wegafundacja@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now